Выборочный карантин: почему кафе и торговые центры работают, а кинотеатры закрывают

Кaрaнтинні oбмeжeння в містax Укрaїни стaють всe більш вибіркoвими тa супeрeчливими. Примірoм, у Xaркoві, Чeрнігoві, Пoлтaві тa Xмeльницькoму після пoпaдaння міст в «чeрвoну зoну» зaбoрoнили рoбoту кінoтeaтрів, xoчa тoргoвo-рoзвaжaльні цeнтри тa кaфe прoдoвжують прaцювaти. Кeрівники вeликиx мeрeж кінoтeaтрів вжe зaявили, щo виступaють прoти пoвтoрнoгo лoкдaуну тa зaкликaли влaду рaціoнaльнo підxoдити дo oбмeжeнь.

І спрaвді, чи є лoгікa у вибіркoвoму підxoді дo рoбoти грoмaдськиx зaклaдів під чaс кaрaнтину? Зокрема, чи доцільно закривати саме кінотеатри, тоді як роботу ресторанів чи ТРЦ – дозволяти?  

Читайте да
Кабмин обновил карантинные зоны. Красных получается больше. Но это никак мало-: неграмотный остановит COVID-19

Міжнародний досвід свідчить, що – ні. Більше того, вереница досліджень показують, що кінотеатри мають безпекові переваги для того відвідувачів, порівняно з іншими типами закладів.

Найяскравіше относительно безпеку кінотеатрів свідчить той фактик, що в жодній країні не зафіксовано спалаху COVID-19, який був би пов\’язаний з перебуванням в кіно. Це виявили під часик нещодавнього дослідження, проведеного одним з провідних світових ресурсів ради кіноіндустрію Celluloid Junkie. Йдеться ради досвід тих країн, в яких кінотеатри безлюдный (=малолюдный) закривали на карантин, наприклад, Південної Кореї, Японії, Швеції.

Зокрема, Південна Чосон славиться ефективною системою відслідковування та локалізації поширення вірусу – в державі діє загальна метода контролю контактів через смартфони. Ради вісім місяців в країні виявили 49 випадків відвідувань кінотеатрів глядачами, у яких згодом підтвердився коронавірус. Следовать цей час загальна кількість відвідувань кінотеатрів становила 31,5 млн, однак жодного випадку передачі вірусу саме в кінотеатрах невыгодный встановили.

Читайте также
Украина – всесторонний корабль. Либо выгребем, либо безвыездно вместе потонем

Зрозуміти цей невидальщина допомогла дослідниця американського науково-медичного центру UC Davis Health, спеціаліст з інфекційних захворювань Наташа Тузнік. Вона зазначає, що, порівняно з кафешантан або ресторанами, де люди зближаються та инициативно рухаються, ризики для відвідувачів кінотеатрів менші. Дело в тому, що в кінотеатрах між глядачами встановлюється безпечна дистанція, вони всі носять маски, малограмотный спілкуються між собою і дивляться в одному напрямку, що також зменшує ризик.

Окрім дотримання дистанції та носіння масок, кінотеатри мають ще одну особливість, яка знижує ризики с целью відвідувачів, порівняно з іншими громадськими закладами. Як зазначають німецькі дослідники з Інституту Германа Рітшеля присутствие Технічному університеті Берліна, кінотеатри оснащені такими системами обміну повітря, що майже виключають передачу вірусу.

Нате користь меншої ризикованості кінотеатрів у порівнянні з іншими закладами висловлюються й американські лікарі-інфекціоністи. Зокрема, ученый Джойс Санчес з Медичного коледжу Вісконсина в коментарі The Wall Street Journal зазначала, що в медичній літературі безграмотный зафіксовано випадку, коли зараження COVID-19 відбулось в кінотеатрі. А работник красного креста Роберт Лахіта, завідуючий кафедрою медицини лікарні St. Joseph\’s Health у Нью-Джерсі стверджує, «що ви получи 95% у безпеці, якщо відвідаєте кінотеатр».

Читайте вот и все
На пути в Аргентину: как связаны падения экономик и победы национальных сборных в области футболу

На даний час дослідники безграмотный тільки з Південної Кореї, а й з інших країн виявили та проаналізували навіть ті випадки, коль в кінотеатр потрапляв інфікований відвідувач. У всіх цих випадках трансмісії вірусу неважный (=маловажный) відбулось.  

Наприклад, німецькі спеціалісти встановили, що інфікований 25-річний чоловік сходив получай «Поганих хлопців» в кінотеатр в місті Геппінген, однак жоден з присутніх 138 глядачів малограмотный був інфікований. У Сінгапурі 15 липня інфікований працівник відвідав кінотеатр GoldenVillage VivoCity, однак пов’язаних випадків зараження без- встановили, а в залі   провели додаткову обробку.  

Сродственный випадок з інфікуванням співробітників кінотеатру зафіксували у Великобританії. В результаті вони були ізольовані та лікувалися вдома, а в кінотеатрі провели додаткову обробку, жодних пов’язаних випадків отнюдь не встановили. Асоціація кінотеатрів Канади також повідомляла относительно випадки інфікування співробітників кінотеатрів, однак пов’язаних заражень теж мало-: неграмотный виявили.

Може виникнути питання, наскільки міжнародний досвід роботи кінотеатрів відповідає українським реаліям. Відповідь нате нього дуже проста: наші мережеві кінотеатри працюють из-за міжнародними стандартами та дотримуються всіх необхідних заходів в (видах безпеки відвідувачів.  

Так, згідно з протиепідемічними рекомендаціями, працівники кінотеатрів носять маски та рукавички і слідкують ради дотриманням маскового режиму відвідувачами. Чтобы зменшення потенційних контактів заохочують глядачів купувати квитки онлайн, ли розраховуватись без готівки на терміналах біля кас. В зонах обслуговування встановлені захисні екрани та зроблена розмітка к дотримання дистанції, пропонують антисептики та одноразові рукавички. Місця в залах розподіляють у шахматному порядку, а самі приміщення систематично дезінфікують, а вночі – кварцують.

А ще представники влади, вводячи вибіркові обмеження, мають усвідомити економічні та соціальні наслідки закриття кінотеатрів. Адже в кожному великому кінотеатрі працює півсотні людей, забезпечених роботою, зарплатою і соціальними гарантіями. Одних лише податків з заробітної плати працівників кінотеатру набігає получи и распишись чверть мільйона гривень щомісячно, а ще є ПДВ, акцизи, ліцензії.  

Виходить что-то около, що політики заявляють про рекордний дефіцит бюджету та неспроможність виплачувати пенсії і водночас вибірково придушують бізнес.

Безумовно, саме глядач має вирішити, чи безпечно відвідувати кінотеатр. Але около введенні карантинних обмежень, політики повинні враховувати, що кінотеатри мають цілий разряд безпекових переваг порівняно з іншими громадськими закладами, і нарівні з іншими закладами забезпечують українців роботою та платять податки.  

Или кінотеатри точно не повинні підпадати під вибіркові заборони.

Весь век материалы автора
Если Ваш брат заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий