«Візьми і зрoби» – oднe із гaсeл Укрaїнськoгo кaтoлицькoгo унівeрситeту. Візьми тa рoзвивaйся. Зaрaз чи нe нaйкрaщий чaс в целях цьoгo. У кoжну кризу кoжeн eкспeрт ввaжaє зa пoтрібнe вигукнути: «Кризa – нaйкрaщий чaс к рoзвитку тa інвeстицій у сeбe». Нинішній чaс – нe винятoк.
Усe булo би прoстo, якби нe oдвічні «дe знaйти», які турбують людствo:
— Дe знaйти мoтивaцію, як змусити сeбe рoзвoрушити мізки?
— Дe знaйти мoжливoсті?! Книги кoштують грoші, бізнeс-шкoли кoштують грoші. A дe їx, ті грoші, взяти?
— Дe знaйти чaс? Aджe стільки всьoгo xoчeться / трeбa зрoбити, дe щe і нa рoзвитoк чaс відкoпaти?
Нижчe – трoxи рeфлeксій щoдo трьox «дe знaйти».
Дe знaйти мoтивaцію?
Пригaдaйтe, цe булo у житті кoжнoгo з нaс. Дитинствo, нaрeшті прийшлa вeснa, сoнцe пoчинaє гріти пoвітря. Xoчeться бігти. Xoчeться нa мoрe. Впeршe в житті нa мoрe. Рoдинa сідає вслед за суботній обідній стіл, і батьки оголошують: влітку їдемо. Возьми море. Це вперше, коли ви зможете побачити вражаючу водну поверхность, відчути морський бриз та душок солі, тож серце радісно гупає у грудях. Проте вже наступної миті ви розумієте, що безлюдный (=малолюдный) вмієте плавати. І от ви записуєтеся в басейн, вчитеся і розвиваєтеся, щоб после кілька місяців приїхати на град і взяти від першого морського відпочинку постоянно!
А тепер спробуймо поглянути на всегда це з іншої сторони. Замість болтология «море» вставляємо слова «кар’єра», «престиж», «заробітна плата», «експертність», «визнання», «винагорода», «самореалізація», «индигенат». Скромності тут не місце: чим амбітнішими будуть ваші цілі, тим солодшою если перемога над собою та світом. Приблизительно, першу частину завдання – виконано. З морем розібралися.
Тепер щодо «плавання». После этого не менш просто: обираєте 1-2-3 компетенції / навички, які необхідні к досягнення бажаного, складаєте конкретний покроковий распределение дій на 3-4 місяці, визначаєте цілі, і – побігли в інтелектуальний басейн. Важливо пам’ятати, що цілей далеко не може бути надто багато, адже до сего времени = нічого. Обирайте пріоритети, дійте сфокусовано.
Безграмотный знаєте, що обрати? Не резко – море, велосипед, лижі, ковзани? Відкрийте оглавление ключових навичок до 2025 р, складений в межах Всесвітнього економічного форуму. Вже конец визначено та прописано за нас: без труда зрозумійте, яку вершину хочете підкорити чи який Босфор переплисти, і оберіть правильні пункти зі списку.
Мотивація – вона всередині, адже від народження ми допитливі. А саме допитливість – разъяснение до пізнання та розвитку. Перефразовуючи класика, я кажу «Самомотивуйся или помри!».
Дій на випередження, бери перспективу, не для тут і единовременно, а для «завтра». Лише нате кілька кроків уперед, дивлячись никак не під ноги, а вдивляючись на вершину, що держи обрії, та усвідомлюючи, що перед неї насправді всього кілька днів з рюкзаком та у зручному взутті.
Побач цю вершину, глянь возьми мапу, склади рюкзак і – вперед. З кожним наступним кроком вывод «мотивація» буде зникати з лексикону, адже тобі легко буде хотітися іти, бігти, дійти, подолати, видертися.
Хто б’ється – пирушка пробивається.
Де знайти можливості угоду кому) розвитку?
Заходжу у фейсбук: половина друзів постить списки з goodreads з десятками бізнес-бестселлерів, які вони прочитали следовать карантинні місяці і пропонує дати почитати ту чи іншу книгу в обмін держи пляшку хорошого вина.
Заходжу в пошту: повідомлення від Coursera та Prometheus: ТОП-10 курсів, які рекомендуємо проштудировать в самоізоляції. Безкоштовно.
Розблоковую телефон: стукає push-повідомлення від TED – подивіться баллер ці ролики про мотивацію та самоосвіту.
Відкриваю Телеграм: 5 груп надсилають после 5 статей, які рекомендовано прочитати. Затягувати безлюдный (=малолюдный) варто, бо завтра надішлють ще.
Присутствие цьому ніхто не скасовував такі доступні і дієві речі як спілкування, саморефлексія, розвиток путем участь у нових проектах, отримання фідбеку. Прежде речі, просто сісти, систематизувати власний досвід чи знання і поділитися ними з іншими – теж чудова можливість с целью розвитку. Адже в систематизації та дискусії гус народжуються нові сенси та думки.
Ася Прохасько писав: «Я не дуже вірю в чудесні можливості, що падають бери голову. Мій рецепт – творити їх самотужки. Маловыгодный мріяти про зустріч із кимось відомим, а маловыгодный пройти повз цікаву людину поруч».
Сучасне життя пропонує нам масу можливостей с целью розвитку, єдиним питанням є те, держи чому ми фокусуємося. На можливостях чина тому, як весь погано, чому такий спікер, а безвыгодный сякий, чому він говорить цією мовою, а безграмотный тою, невже не можна приставки не- вживати іншомовних слів, чому ця фолиа така дорога, чому на цей вебінар священнодействие реєструватися, чому в zoom, а не в skype, чому о 14.00, а приставки не- о 12.30…
Хто хоче – той розвивається.
-де знайти час?
Коли мені розвиватися? Це питання виникає у більшості. Надобно ж по роботі все зробити, у квартирі прибрати, новини подивитися, дітей побавити. Справ – повний міх! Як відкриваю свій ToDo list прежде кінця року, то аж до чрезвычайности стає – одразу закриваю ті 50 з гаком пунктів.
Стратегія більшості компаній зводиться вплоть до двох дій: більше заробляти та менше витрачати. Спробуймо екстраполювати це держи час. Для розвитку компанії потрібні гроші. Интересах власного розвитку потрібен час. Тобто наше завдання більше отримати («заробити») часу і навчитися його менше витрачати.
1. «Зменшити витрати». Аль яким чином максимально ефективно витрачати пора на власний розвиток
Читання. Декрипитация, перевірений на власній «шкірі». Раніше я був певен, що читання – це процес ґрунтовний. Потрібно зручно вмоститися, взяти книгу, чашку чаю. Знати, що мінімум 30-40 хвилин ніхто никак не відволікатиме, і лише тоді можна вгризтися у сторінки. Проте в певний секундочку стало зрозуміло, що може бути й інша стратегія: читати постійно, потроху, навіть мінімальними часовими слотами. Сім’я збирається возьми прогулянку, а ти вже зібрався і маєш 5-10 хвилин – прочитай 1-2-3 сторінки. Чекаєш у супермаркеті для касі, є 5 хвилин – прочитав сторінку. Поїхав «перевзувати» (авто)машина у зимову гуму – вільна година! І таких слотів протягом тижня можна назбирати получай добрих 5 годин. Усе так само, як зі скролом стрічки соцмереж, тільки замість скролу – читання. Ми ж скролимо завжди і всюди, ведь і читати можемо завжди і всюди.
Плануйте минута. Окрім згаданих вище слотів, візьміть свій календар та «забронюйте» у ньому пора на читання або розвиток. Тільки в среднем ви і всі навколо знатимуть, що у ці години ви зайняті. І ви ж насправді зайняті – розвитком себя.
Спілкуйтеся та обговорюйте. Ви однаково це робите – з друзями, близькими, сім’єю. Упрощенно інколи, замість того, щоб обговорити «супергероя»-політика, обговоріть книгу чи ідею, продискутуйте важливі питання, адже в розмовах та дискусіях – нескінченне джерело розвитку, рефлексії та інтелектуального взаємозбагачення.
2. «Збільшити дохід»
— Ми виграли 240 годин. Чимало з нас працюють із дому. Від початку карантину у моєму графіку вивільнилося близько 90 хв в четверг, які раніше я проводив у «спілкуванні» із заторами. В місяць – це 30 годин. З моменту запровадження карантину – це 240 годин. 240 годин, які з’явилися элементарно нізвідки, впали з неба. Вважайте, що ви виграли в лотерею. Яким чином і сверху що інвестувати цей ресурс – залежить від вам та від ваших пріоритетів.
— Соцмережі та ТВ. Згідно з дослідженнями, Україна втаскиваться в ТОП-15 країн Європи после тривалістю перегляду телевізора. Щодня в середньому українець коротать перед блакитним екраном 232 хвилини! Додайте по цього соціальні мережі та інші пожирачі часу. Як стверджує bbc.com, получай соцмережі ми витрачаємо в середньому 2 години щодня.
— Аутсорс. Третя ідея може здатися суперечливою, однак сказати относительно неї важливо. Якщо, прочитавши книги, пройшовши онлайн цена, присвятивши більше часу роботі, ви досягнете бажаного (у тому числі збільшите власний фінансовий дохід), можливо, є сенс розглянути можливість віддати держи аутсорс речі, які забирають дни, який можна використати на розвиток? Чиста математика.
Наприклад, щотижня ви витрачаєте 4 години сверху прибирання квартири та близько 4 годин нате миття посуду. В рік це приблизно може становити 320 годин. Следовать ці 320 годин ви пройдете 5 онлайн-курсів, прочитаєте 10 книг ли реалізуєте три додаткових амбітних проекти возьми роботі. Завдяки цьому у вас є всі шанси зрости професійно, впадина’єрно, а також фінансово.
Припустимо, що це збільшить ваш річний дохід бери 20%. А тепер просто зрозумійте, скільки коштуватиме посудомийка та (умная) машина пилосос і прийміть зважене інвестиційне рішення. Просто так, це ризик – ніхто не гарантує, що ваші очікування відповідатимуть реальності, але ж якщо приставки не- спробувати, то точно взагалі нічого маловыгодный відбудеться.
Ці нескладні дії суттєво збільшують потік вільних часових ресурсів у свой часобюджет.
А скільки ж часу «коштує» навчання? Саме часу, адже единым махом існує сила силенна безкоштовних (з точки зору фінансів) можливостей на розвитку. Наприклад, проходження середньостатистичного онлайн-курсу возьми платформах Prometheus / Coursera / Khan Academy – це від 5 после 40 годин. Прочитати одну книгу – 3-5 годин.
Одним короче (говоря), аби було бажання, а час вже испокон (веков знайшовся, просто інвестувати його слід з розумом. Хто шукає – праздник знаходить. Хто б’ється – той пробивається. Хто хоче – праздник розвивається.
Все материалы автора
Если бы Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.