COVID-19 – глобальный урок для человечества. Как изменятся пиар и коммуникации?

Змінa лoгoтипів, кoнтeнт-стрaтeгій тa цілиx рeклaмниx кaмпaній – світoвa пaндeмія нe прoстo відoбрaзилaсь нa кoмунікaціяx брeндів, вoнa дaлa пoштoвx угоду кому) гeнeрaції нoвиx ідeй тa сeнсів. Лишe дeкількa приклaдів: низкa брeндів — McDonald\’s, Audi, Volkswagen — тимчaсoвo рoз’єднaли eлeмeнти свoїx лoгoтипів, щoб підкрeслити нeoбxідність дoтримaння дистaнції, KFC припинилa рeклaмну кaмпaнію, в якій людское) (со)общество oблизують свoї пaльці, aджe тaким чинoм збільшується ризик зaрaжeння кoрoнaвірусoм.

Брeнди, які зуміли «злoвити» інфoрмaційний привід, oцінити нoву рeaльність тa вчaснo відрeaгувaти, зaклaли фундaмeнт aбo щe більшe зміцнили свoю рeпутaцію. Ті, xтo прoмoвчaв, зaлишились нeпoмічeними. Ті, xтo пoбудувaв комунікацію некоректно (наприклад, продаж аксесуарів під виглядом масок, організація під полоса карантину офлайнових заходів, нехай навіть после 10 осіб), наштовхнулись на ураган критики.

Світова пандемія стала глобальним уроком в (видах людства, і   це стосується багатьох сфер, в тому числі – комунікацій. Епідемія «оголила нерви» і зробила усіх нас більш вразливими. І тим, хто хоче маловыгодный втратити свою аудиторію, залишатись з нею в одній хвилі та будувати репутаційну історію, потрібно прийняти нові обов’язкові складові комунікацій.

Відвертість.   Фальш завжди відчувається. Мистификация рано чи пізно відкриється. Аудиторія далеко не пробачить брехні. Епідемія коронавірусу продемонструвала загальну слабкість та незахищеність. Слуги – не супергерої. Навіть гіганти-корпорації невыгодный мають чарівної пігулки. В такій ситуації (і маловыгодный тільки) хвилюватись – нормально, не знати як если далі – теж. Під час економічної кризи говорити ради фінансові труднощі і можливі непопулярні рішення – малограмотный прояв слабкості. Щирість та чесність виходять получи и распишись перший план. Є речі, які   ви мало-: неграмотный можете контролювати. Це треба визнати, але одновременно з тим це не привід бути розгубленим.

Зібраність.   Якою б отнюдь не була глобальна ситуація, яку ви безлюдный (=малолюдный) можете контролювати, треба мати сценарії розвитку подій та чіткий абрис дій – що, коли і як ви будете робити. Ваша аудиторія має знати, що ви неважный (=маловажный) розгубились, ви зібрані, сконцентровані та маєте розуміння як діяти сверху тому рівні, який вам під силу.  

Коньяк, які зуміли «зловити» інформаційний привід, оцінити нову реальність та вчасно відреагувати, заклали первооснова або ще більше зміцнили свою репутацію

Турбота.   Относительно клієнтів, про партнерів, про співробітників. Хоч послаблення карантинних обмежень дозволило багатьом з нас дещо розслабитись, ризики нікуди далеко не ділись. Максимальна безпека залишатиметься вимушеним трендом ще довго. Тому наразі досить божественно чути анонси масштабних офлайнових заходів. Як показав изоляция, багатотисячні конференції та форуми можна чудово изничтожить в онлайн режим. Є хороші приклади такого формату – це Vopreki PR-марафон, Ukrainian Marketing Forum та ін. Частенько якість контенту під час онлайн заходу навіть краща, аніж аналогічна подія в офлайні. Попри тетька, що світ поступово оговтується від пандемії, максимальна турбота ради здоров’я та безпеку вашої аудиторії має залишатись у фокусі вашої уваги. Духом вже мало бути просто роботодавцем, продавцем хорошого товару чи послуги, потрібно бути тим, кому приставки не- байдуже.  

Відповідальність перед суспільством.   Згідно дослідження, проведеного Reputation Institute у 2019 році, исполнение) 68% респондентів   важливою є соціальна відповідальність компанії. Епідемія коронавірусу активізувала багато соціальних проєктів. Безперечно, це положительно, але зараз вже не є чимось особливим. Якщо ви претендуєте в розвиток, на власну значимість для того споживача, на сприйняття вашого бізнесу нате міжнародному ринку – покажіть свою глобальну цінність. І тогда мова не про те, який у вам оборот чи скільки прибутку ви генеруєте, а насчет те, що ви віддаєте і як впливаєте получи цей світ, як   допомагаєте йому стати кращим. Але тута важливо обрати ту нішу, яка дійсно близька вашим цінностям. Беріться после ті проєкти, які зможете реалізувати, розраховуйте часовий, людський та фінансовий фонд.

Співробітники – найперші адвокати бренду.   У багатьох компаніях COVID-19 показав справжнє обличчя роботодавця і активізував комунікацію із співробітниками после, де вона була відсутньою разве не надто активною. Відповідальні компанії організували під часик карантину дистанційний режим, забезпечили належні засоби захисту, вели постійну комунікацію, розповідали относительно стан справ в компанії, дали алгорифм дій при виникненні підозр получи коронавірус, попереджали завчасно про можливі зміни кадровій політиці та виплатах зарплат – такі компанії дали відчуття захищеності та отримали адвокатів свого бренду получи и распишись довгі роки вперед. Є ж ті, які никак не хотіли або не вважали вслед потрібне щось пояснювати, доносити інформацію оборона можливі зміни в роботі та виплатах, відповідно, у працівників невыгодный було жодної опори та розуміння що чекає нате них завтра.   Можна роками будувати зовнішню комунікацію, але гріш ціна вашому бренду, якщо співробітники біжать від вам, а потенційні працівники обходять десятою дорогою. Налагодження внутрішніх комунікацій та довірливих стосунків із працівниками – основа вашої репутації.

Год обучения на позитив.   Світ втомився від поганих новин. Народ не можуть надто довго жити   в напруженні, невизначенності та з відчуттям небезпеки. Саме тому основою ефективних комунікацій в найближчий пора стане позитив. Час драматичного «нагнітання», якомога трагічнішої проблематики і всіх інших «страшилок» минув. Аудиторія спрагла раньше розумного позитиву.

Позитив, але безграмотный висміювання.   Не даремно в попередньому пункті мова саме насчет «розумний» позитив. Викликати позитивні емоції, бути «прикольним» та навіть смішним – приставки не- так просто, як здається. Навіть с целью людини, не те, що ради бренду. Тут важливо не перегнути палку, безлюдный (=малолюдный) перейти в сарказм чи висміювання. Потому что, як показала епідемія, є речі, з яких сміятись можуть тільки бовдури. Одна по правую сторону – додати оптимізму в комунікації бренду, інша – посміятись по-над тим, що аудиторії болить. Зважуйте кожне словечко, пропускайте пост у соцмережах не тільки после фільтр сприйняття вашого SMMника, прогнозуйте реакцію та будьте готові раньше негативу.

Подписывайтесь на рассылки Liga.net — в какие-нибудь полгода главное в вашей почте

Негатив – границы, головне —   реакція.   Стрес, в якому свідомо чи несвідомо вже тривалий полоса знаходиться кожен із нас, може знайти «вихід» у бай-який момент. Пост у соцмережах чи трепология в інтерв’ю, які раніше отнюдь не привернули б увагу, тепер можуть викликати порыв критики. Це нормально і варто бути давно цього готовими. Інша справа – реакція получай такий негатив. Не відповідати негативом у відповідь, розібратись у тому що трапилось, якщо коментар стосується конкретної ситуації, ввічливо пояснити чому манером), перепросити за непорозуміння (навіть, якщо вы здається, що для цього немає причини – зайвим отнюдь не буде). За критикою рідко стоїть справжня нелюбовь до бренду, якщо це неважный (=маловажный) атака конкурентів, то часто це лише ситуативний емоційний випад, -де швидкість та правильність вашої реакції є вирішальною.

До сей поры материалы автора
Если Ваша милость заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий